Montaż pomp ciepła Wrocław

Powietrzne pompy ciepła Wrocław cieszą się coraz to większą popularnością, z roku na rok zyskując szersze grono swoich zwolenników. To godna polecenia inwestycja, którą doceniają zarówno prywatni właściciele własnych domów jednorodzinnych, jak i posiadacze budynków usługowych, użyteczności publicznej, dużych firm i przedsiębiorstw. Tak naprawdę jest to rozwiązanie dla każdego, kto posiada własną nieruchomość i kto szuka sposobów na znalezienie dodatkowych oszczędności finansowych przy wykorzystaniu nowoczesnych, ekologicznych metod.

W jaki sposób działa pompa ciepła Wrocław?

Instalacja pomp ciepła Wrocław wykorzystuje tak naprawdę proste prawa fizyki, korzystając w swojej pracy ze zjawiska krążenia i przepływu energii, a także różnicy temperatur. Działanie pomp opiera się na pobraniu ciepła z zewnętrznych, naturalnych źródeł – gruntu, powietrza lub wody, które następnie zostaje przetransportowane do zamontowanej instalacji grzewczej. Pozyskana w ten sposób energia może być spożytkowana i poprowadzona na przykład do grzejników, podłogówki, urządzeń służących do podgrzewania wody. Co ciekawe, montaż pomp ciepła we Wrocławiu oprócz ogrzewania, oferuje także dodatkową funkcję chłodzenia – latem gorące powietrzne nagrzane w domu może zostać tę samą droga odprowadzone na zewnątrz, obniżając tym samym temperaturę panującą w danym pomieszczeniu.

Jak zbudowane są pompy ciepła?

Pompy ciepła Panasonic Wrocław, ale też pompy ciepła Mitsubishi Wrocław, czy innych cenionych firm i producentów, to nowoczesne i wielofunkcyjne urządzenia, które dzięki swojej specyficznej budowie umożliwiają skuteczny przepływ energii, a tym samym znaczne korzyści finansowe podczas ich użytkowania. Każda pompa ciepła wyposażona jest w takie elementy, jak: parownik, sprężarka, wentylator, skraplacz, podgrzewacz, zawór rozprężny, wymienniki. Są praktycznie bezawaryjne, niezwykle odporne zarówno na uszkodzenia natury mechanicznej, jak i na przeróżne warunki pogodowe. Pompy ciepła mogą być połączone z instalacją fotowoltaiczną, na co decyduje się wielu inwestorów, jednak również działając samodzielnie przynoszą niepodważalne korzyści i zyski.

Czy miejsce montażu pompy ciepła ma duże znaczenie?

Pompy ciepła montaż Wrocław i okolice to urządzenia, które mogą być montowane w dwojaki sposób – na zewnątrz lub wewnątrz domu lub innego dowolnego budynku. Polecamy już na etapie wstępnego projektu przemyśleć tę kwestię, aby wybrać dla siebie konkretny model, który jak najlepiej spełni swe zadanie. Zasadniczo pompy ciepła dzielą się na dwa rodzaje – monoblok oraz split. Te pierwsze instaluje się w pomieszczeniach zamkniętych, najczęściej w piwnicy, kotłowni, pomieszczeniu gospodarczym albo w łazience. Jeśli natomiast nie mamy wystarczającej ilości miejsca lub z różnych względów wolimy, aby pompa ciepła Wrocław znajdowała się na elewacji budynku, pompa typu split będzie trafniejszym wyborem. Aby uzyskać najlepsze efekty, najlepiej będzie umiejscowić ją od strony południowej.

Czy pompy ciepła rzeczywiście generują tak duże korzyści finansowe?

Zdecydowanie tak! To godna polecenia inwestycja, która zwraca się już po kilku pierwszych latach. W tak dużym mieście, jak Wrocław, decydują się na nie zarówno prywatni użytkownicy, jak i firmy budowlane i deweloperzy, którzy szukają nowych, ciekawych i opłacalnych rozwiązań dla swoich planów zagospodarowania terenu. Pompy ciepła Wrocław ceny urządzeń nie są wygórowane, zwłaszcza jeżeli skorzysta się z usług solidnej i sprawdzonej firmy. Warto postawić właśnie na IceBOSS, ponieważ jesteśmy firmą, która dba o swoich klientów, zawsze gwarantując fachowe doradztwo oraz wsparcie na każdym etapie projektu.


Poczuj się komfortowo we własnym domu!

Etapy naszej współpracy z Państwem:

Doradzamy
Wyceniamy
Montujemy
Zadowolony klient

Adres

IceBOSS - Paweł Słabik
Ks. Piotra Szczepańskiego 4
98-400 Wieruszów
NIP: 997 010 75 13


Kontakt 

E-mail: biuro@iceboss.pl
Telefon: +48 604 412 814