Montaż pomp ciepła Opole

Pompy ciepła Opole zdobywają coraz większą i stale rosnącą popularność. To nowoczesne, ekologiczne rozwiązanie technologiczne, chętnie wykorzystywane przed deweloperów, właścicieli własnych domów, budynków firmowych, czy użytkowych. Co sprawia, że taka inwestycja, jak właśnie powietrzne pompy ciepła Opole, mimo początkowych nakładów finansowych rzeczywiście bardzo się opłaca?

Jak działają nowoczesne pompy ciepła?


Pompy ciepła Panasonic lub Mitsubishi Opole w swojej pracy wykorzystują zjawisko obiegu i krążenia energii z wykorzystaniem różnicy temperatur. Ich budowa umożliwia pobieranie ciepła z zewnątrz, na przykład z gruntu, wody lub powietrza i dostarczanie do domowej instalacji grzewczej – grzejników, ogrzewania podłogowego, instalacji podgrzewającej wodę. W czasie letnich upałów cały proces może się także odwrócić – gorące, parne powietrze z wnętrza budynku może dzięki pompie zostać odprowadzone na zewnątrz, dając tym samym upragniony chód i ukojenie.

Budowa pompy ciepła


Tym, co sprawia, że powietrzna pompa ciepła Opole jest w stanie umożliwić skuteczny przepływ energii jest jej prosta, a jednocześnie starannie przemyślana budowa. Urządzenie to składa się z takich elementów jak sprężarka, parownik, skraplacz, wentylator, zawór rozprężny, podgrzewacz i specjalne wymienniki. Bardzo często pompę ciepła łączy się razem z fotowoltaiką, generując dzięki temu jeszcze większą oszczędność finansową i ochronę środowiska. W żadnym razie posiadanie paneli słonecznych na dachu budynku lub gruncie nie jest jednak warunkiem koniecznym, aby instalacja pomp ciepła Opole doszła do skutku – może ona bez przeszkód funkcjonować także samodzielnie.

Gdzie zainstalować pompę ciepła, aby jak najlepiej spełniała swoje zadanie?


Warto wiedzieć, że współczesne pompy ciepła Opole mogą być instalowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz danego budynku. Wszystko zależy tutaj od konkretnego rodzaju i typu urządzenia. Pompy cieplne wewnętrzne, czyli typu monoblok nie zajmują wiele miejsca i mogą z powodzeniem być zamontowane w kotłowni, łazience, piwnicy, czy pomieszczeniu gospodarczym. Na dworze, najczęściej bezpośrednio na elewacji budynku swoje zastosowanie znajdują natomiast pompy typu split, które są odporne na działanie czynników atmosferycznych i warunków pogodowych. Często poleca się ich umiejscowienie od południa, czyli tam gdzie dociera najwięcej promieni słonecznych – taka instalacja pomp ciepła Opole przyniesie najlepsze rezultaty

Skąd bierze się tak duża oszczędność finansowa?


Pompy ciepła montaż Opole – czy to naprawdę tak bardzo się opłaca? Koszt poniesiony na montaż pompy ciepła zwraca się już po kilku latach. Urządzenia te korzystają bowiem z odnawialnych i darmowych źródeł energii, pochodzących najczęściej z powietrza, gruntu oraz wód gruntowych. Wraz z ciągłym wzrostem cen prądu, gazu oraz węgla, coraz chętniej otwieramy się na takie nowoczesne rozwiązania, szukając oszczędności tam gdzie to możliwe, a jednocześnie w sposób odpowiedzialny i przemyślany chroniąc środowisko i oszczędzając zasoby dla przyszłych pokoleń. Przy okazji wybór pompy ciepła Opole jako urządzenia energetycznego to znaczna oszczędność czasu, ponieważ jest ona praktycznie bezobsługowa.

Profesjonalny montaż pomp ciepła Opole – dlaczego warto skorzystać właśnie z naszej oferty?


Od wielu lat specjalizujemy się w dystrybucji oraz montażu urządzeń grzewczych i wentylacyjnych. Powietrzne pompy ciepła Opole i okolice to dla nas temat, na którym znamy się jak nikt inny. Gwarantujemy profesjonalne doradztwo, życzliwą, fachową obsługę i kontakt na każdym etapie realizacji projektu – od zakupy aż po montaż. Pompy ciepła Opole ceny u nas zawsze są rozsądne, a jakość oferowanych produktów i usług na najwyższym możliwym poziomie.


Poczuj się komfortowo we własnym domu!

Etapy naszej współpracy z Państwem:

Doradzamy
Wyceniamy
Montujemy
Zadowolony klient

Adres

IceBOSS - Paweł Słabik
Ks. Piotra Szczepańskiego 4
98-400 Wieruszów
NIP: 997 010 75 13


Kontakt 

E-mail: biuro@iceboss.pl
Telefon: +48 604 412 814